
Peste 45 de copii talentați au urcat pe scena Liceului Teoretic ”I.C. Vissarion” din Titu în cadrul concursului „Școala mea are talent!”, ajuns la a patra ediție. Sub privirile unui juriu exigent și aplaudați de un public entuziast, micii artiști au demonstrat că muzica poate deveni pod între suflete, limbaj al visului și instrument de încredere în sine.
Competiția a reunit soliști de muzică ușoară și populară, grupuri vocale și instrumentiști pasionați, toți elevi ai Școlii Gimnaziale „Pictor Nicolae Grigorescu” – Titu. Într-un decor viu și elegant, fiecare moment artistic a fost o invitație în lumea pasiunii și a muncii, iar aplauzele au vorbit de la sine.
Premii pe măsură pentru copii talentați
Grație sponsorilor generoși, premiile au fost consistente: bani, vouchere, dulciuri și chiar un scaun ergonomic de birou pentru un mic performer norocos. În plus, Primăria Orașului Titu a oferit cadouri tuturor participanților, subliniind sprijinul activ și constant față de inițiativele culturale locale.
Sponsorii care au făcut posibile zâmbetele:
Primăria Orașului Titu
Gâță Elena Cleopatra
Cronica de Găești
Librăriile Dialar
SC Land Marlex – Aqua Blue Titu
Colț de Pizza – Simigeria Antonia
SC Phoenix Agro SRL
Biblioteca Orășenească Titu
Restaurant BARACCA -TITU
Avramescu George Massese
Adrian Catalan
Beautyty – Dragostin SRL
SC EDT Automar SRL
CANVAS 4YOU
Organizare impecabilă, cu oameni dedicați
Evenimentul nu ar fi fost posibil fără efortul unei echipe de cadre didactice inimoase care s-au implicat trup și suflet în fiecare detaliu:
prof. înv. primar Gâță Elena Cleopatra
prof. înv. primar Sfetcu Doina Ileana
prof. documentarist Popescu Alina Elena
prof. Alexe Cristina (educație muzicală)
Lor li se alătură și conducerea școlii, reprezentată de prof. Danțiș Maricel (director) și prof. Mărculescu Cornelia (director adjunct), care au susținut cu entuziasm acest demers artistic.
Juriul a fost format din personalități locale implicate în domeniul educației și artei, printre care reprezentanți ai Casei de Cultură, ai Bibliotecii orășenești, ai Clubului Copiilor, foști elevi premiați la festivaluri naționale și cadre didactice pasionate.
Concursul s-a încheiat într-o ploaie de aplauze, diplome colorate, trofee ridicate spre cer și zâmbete care vor rămâne în amintirea celor mici.
„Școala mea are talent!” nu e doar un concurs – este un spațiu viu în care educația și arta se împletesc, iar vocile copiilor noștri spun lumii că merită ascultați- a declarat prof.înv. Cleopatra Gâță , pentru Cronica de Găești.
https://drive.google.com/drive/folders/1HGIq-B6lr3akf3i0LgnprpT05_B6pnqo






