Găeşteanul Cristi Stan, pe podiumul Campionatului Balcanic de Duatlon! UITE CE ALTE PLANURI AU SPORTIVII NOŞTRI DE EXCEPŢIE! | Cronica de Gaesti
Connect with us

Salut, ce cauți??

Evenimente

Găeşteanul Cristi Stan, pe podiumul Campionatului Balcanic de Duatlon! UITE CE ALTE PLANURI AU SPORTIVII NOŞTRI DE EXCEPŢIE!

cristi stan3 cristi stan si emil adrian tudorachepg1

Performanţă remarcabilă pentru găeşteanul Cristian Stan, campionul naţional la duatlon! Tânărul a reuşit să se claseze pe locul al doilea la categoria sa de vârstă şi pe locul al III-lea în clasamentul general la amatori la Campionatul Balcanic de Duatlon, unde au fost prezenţi sportivi din toată această zonă a Europei. Cristi ne-a mărturisit, cu regret, că a fost întrecut de un ungur, dar nu din Ungaria, ci din Târgu Mureş, foarte bun alergător. „Eu am inceput cam tarziu anul acesta antrenamentele specifice probei de alergare si pot sa zic ca e un punct slab momentan.Acum sunt într-o usoara tranziție spre concursurile de ciclism montan, unde bătălia e mult mai mare. Cu rabdare si munca sper sa fac progrese frumoase si acolo. Urmeaza sa particip la campionatul național de mountain bike de la Păltiniș, in data de 12 13-iulie”. Până la Campionatul Balcanic, Cristi Stan a participat şi la un semimarator de alergare montană de la Braşov unde, fără să se forţeze, a ocupat locul 25 din peste 1000 de participanţi. Veşti bune vin şi de la celălalt găeştean, participant cu succes la competiţiile de triatlon, Adrian Tudorache, care – în aceeaşi cursă de la Braşov a ocupat locul 7, la un timp foarte apropiat de primul clasat. Adrian se pregăteşte intens pentru un mare concurs de triatlon, din vară, care. se numeşte Ironman şi presupune parcurgerea succesivă a unei probe de inot de 3800 m, urmată de bicicletă 180 km şi alergare 42 km.

 cristi stan 1adrian tudorache

 

Articol publicat de

Redactor sef

1 Comment

1 Comment

  1. aura

    20 aprilie 2014 at 14:06

    Felicitari si mult succes in continuare, ambilor sportivi!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Facebook

Enescu Supermarket

Alte articole

Evenimente

Sute de părinți pot fi văzuți, dimineața, în fața porții Școlii ”Șerban Cioculescu”, acolo unde își aduc copiii pentru a intra în clase. Adulții...

Evenimente

În această dimineață,  un elev în vârstă de 17 ani a fost acroșat de un autoturism (condus de un barbat in varsta de 67...

Evenimente

George este un tânăr de numai 25 de ani, foarte bolnav, care se zbate pentru supraviețuire. Sistemul sanitar din România nu-l consideră prioritate. Banii...

Evenimente

Cetățenii lăsați fără becuri în scările blocului s-au hotărât să-l caute pe hoț, ca să-i facă un cadou: un sac plin cu becuri. „Ne-am...

Advertisement Enescu Supermarket