Organizare extrem de slabă la Găești, la numărarea voturilor! Deși este aproape ora prânzului, procesele-verbale nu sunt gata și se continuă numărătoarea pe consiliul local, consiliul județean, președinte consiliu județean, dar și europarlamentare.
Este pentru prima dată în istoria Găeștiului când birourile de secții și biroul de circumscripție nu sunt capabile să ofere în timp real rezultatele alegerilor locale.
Până la acest moment, nimeni nu știe cu exactitate cum arată componența noului Consiliu Local al Găeștiului.
Membrii comisiilor din secțiile de vot sunt epuizați și fac un apel să fie lăsați să se odihnească, aparatura nu funcționează, iar 3 secții sunt blocate. Se fac contestații peste contestații, iar întreaga situație este inadmisibilă.
in Noutăți
IREAL! Nici acum nu s-au numărat toate voturile în secțiile din Găești!
