Uite pentru ce scenariu de început de an școlar a optat Liceul Tehnologic "Iordache Golescu"! "FACEM APEL LA… "! | Cronica de Gaesti
Connect with us

Salut, ce cauți??

Evenimente

Uite pentru ce scenariu de început de an școlar a optat Liceul Tehnologic „Iordache Golescu”! „FACEM APEL LA… „!

Liceul Tehnologic „Iordache Golescu” a optat pentru scenariul hibrid la începerea noului an scolar. Acest lucru presupune că elevii claselor a XII-a vor fi prezenți zilnic la școală, iar elevii claselor a IX-a, a X-a si a XI-a vor veni la cursuri jumatate prin rotație, la două saptamani, iar cealalta jumătate va susține orele de acasă, online. Si aici, traseele de acces in institutia de învățământ sunt prestabilite și semnalizate prin culori diferite.

 

Prof. Ioana Dinca, directorul Liceului „Iordache Golescu”, a declarat, pentru Cronica de Găești: „Au fost luate toate masurile de siguranta pentru prevenirea imbolnavirii cu virusul SARS CoV-2. Condițiile actuale nu trebuie să afecteze însă viitorul elevilor noștri. Este imperios ca ei sa acorde importanta cuvenita educației, dar si sigurantei. Fac un apel atat la elevi, cat si la famililiile lor sa trateze cu responsabilitate respectarea tuturor normelor de protectie atât în școală, cât si in mijloacele de transport în comun, avand in vedere ca multi dintre elevii noștri sunt navetisti. Este important atât pentru sanatatea lor, cat si a celor din jurul lor, parinti, bunici, colegi si  profesori. Am incredere ca vom înțelege cu totii sa avem un comportament responsabil si ne dorim un an scolar bun, care sa ne aducă tuturor plus-valoare”.


Articol publicat de

Redactor sef

Adauga un comentariu

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Reclamă
Enescu Supermarket

Alte articole

Evenimente

Pompierii din Gaesti  au intervenit în aceasta dimineata în zona de blocuri din oraș după ce un apartament  de la etajul 2, din blocul...

Evenimente

A fost explozie puternică în această dimineață, în jurul orei 5.47, la un apartament din blocul 18 din Găești. O locatara a simțit un...

Evenimente

Au rămas pe drumuri, în mijlocul iernii! 46 de oameni nu mai au, din această dimineață, un acoperiș deasupra capului, după ce în blocul...

Noutăți

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Găești au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui bărbat de 40...

Noutăți

E bezna in satul Hanul lui Pala din comuna Uliesti. Transformatorul a luat foc, iar oamenii au sunat disperati la autoritati. Pompierii au venit...

Noutăți

Gaesteanul Cătălin Slăvila va fi, de luni, noul șef al Oficiului pentru Protecția Consumatorului Dâmbovița – spun surse bine informate. Slăvila este unul dintre...

Evenimente

Grigore Gheorghe, primarul orașului Găești, infectat cu SARS CoV-2, tocmai a revenit de la spital. Într-o postare pe Facebook, el povestește, cu amănunte, experiența...

Evenimente

Gheata a făcut prăpăd la Măgura, comuna Hulubești. Nu mai puțin de 5 autoturisme au fost avariate, după ce au fost implicate într-un accident...

Advertisement