Contactează-ne pe

Noutăți

GHEORGHE ANA DĂ DE PĂMÂNT CU ADRIAN ŢUŢUIANU:” Pai, măi Adriane, ai venit în PDSR de la un partid de trădători”

Publicat în data de

- 495 vizualizări

Gheorghe Ana, fost deputat PSD în  legislaturile 199620002000 – 2004 și 2008 – 2012 şi fost preşedinte al Consiliului Judeţean Dâmboviţa  în 2004-2008, îl dezveleşte la popou pe Adrian Ţuţuianu pe pagina personală de facebook.

“Respectând Adevarul

Ieri am citit o postare care mi- a trezit in minte amintiri despre adevăruri pe care autorul încearcă sa le ascundă. Acum 20 de ani am semnat o hirtie de care azi îmi pare rău! Imi pare rău pentru ca deși recunoaște, partidul ia dat tot ceia ce el nici nu visa acum 20 de ani.Iar acum încearcă sa arate opiniei publice cit de harnic și de deștept a fost și este! Pai mai Adriane ai venit in PDSR de la un partid de tradatori(APR) cu gindul declarat sa faci cariera politica și astăzi esti unde îți este locul! Ai intrat intr-o organizație formată din peste 30000 de membri structurata pe organizații in fiecare sat și comuna. Activitatea ta la începuturi a fost de Purtător de Cuvint după care cu sprijinul colegilor, al meu, dar mai ales al fostului președinte de organizație răposatul I.S. ai fost promovat treapta cu treapta. Nici financiar nu ți-a mers rău!In 2012 ai fost numit președinte de organizație prin înlăturarea celui care îți fusese mentor de către actualul tău șef! Ce coincidenta, ai ajuns de unde ai plecat prima data!!!Primul lucru pe care l-ai făcut după instalare a fost acela de a scapă de cei cu notorietate și cu cuvint in partid ca doar trebuia sa fi supus votului organizației.Cu cerbicie și tenacitate ai scris scenari folosindu-te de o adevarata camarila adusă lingă tine in organizație pentru a înlătura ori ce persoana care ar putea fi împotriva ta.Nu am sa dau nume pentru ca ele sunt deja notorii in memoria membrilor vechi de partid dar și a opiniei publice!Ai condus 7ani Organizația și Județul folosindu-te de aceleași măsuri discreționare și inscenind tot timpul scenarii securiste potențialilor Contracandidați!Vorbesti tot timpul de bătăliile electorale cistigate trecute numai in dreptul tău fără a aminti vreodată rolul jucat da masa mare de activiști formați nu de tine ci de generații întregi care s-au succedat la conducerea organizației.De fapt narcisismul tău este cronic pentru ca inclusiv realizările județului sunt prezentate ca realizări personale.Daca ar fi sa spunem adevarul legat de dezvoltarea județului nu este unul favorabil celor doua mandate (spun doua pentru ca și pe al doilea tot tu il conduci din umbra atit cit mai poti!).Sunt proiecte mari pe care nu le-ai dus pina la capăt,unele chiar sunt compromise cum ar fi Colectarea gunoiului ,Centura Ocolitoare a M.Tgv.,Stațiunea Padina-Peștera ,lărgirea la patru benzi a traseului Bildana-centru tehnologic al Grupului Renault sunt numai citeva proiecte mari începute de Colectivul condus de mine in mandatul la CJD 2004-2008!Nu ai lansat niciun proiect pe infrastructura mare deși posibilități financiare ai avut slava domnului.Ti-a lipsit viziunea pentru dezvoltarea județului dar și faptul ca te-ai înconjurat de oameni foarte slabi pregătiți!Te-a interesat numai imaginea ta nu și dezvoltarea județului.Ai ocupat funcția din ce in ce mai important și ai ajuns sa crezi ca totul ți se cuvineMi-am permis sa-ți spun sa te oprește de la un demers care va fi sortit eșecului.Nu ai renunțat și ai intrat intr-un scenariu in care jucai rolul de sacrificat sperând ca tu vei fi in viitorul apropiat Marele Lider!Si dacă îți reușea demersul tu tot nu ajungeai pentru ca jocurile erau făcute pentru șeful tău!Ceia ce ma surprinde și tot odată ma intriga ideia ta ca partidul este compromis prin statutul de condamnat al liderului.Pai pentru ce a fost condamnat?Nu pentru partid!De cite ori prin luările de cuvint tu și Șeful tău ati incriminat hotărârea nedreapta de condamnare pentru Referendum a lui L.D?Niciodata pentru ca participai impreuna cu șeful tău la un scenariu care in final sa ducă la acapararea partidului.Asta era adevăratul scop la care văd ca nici acum nu a-ți renunțat.Faci apel la primari și consilieri sa ți se alăture uitind ca plecarea lor din partid înseamnă pierderea calității de aleși!Citi vor renunța și pentru ce?Normal ar fi trebuit ca și tu odată cu demersul tău eșuat sa-ți fi dat demisia din toate funcțiile pe care partidul ti le-a dat!Dar la tine verticalitatea este numai la nivel declarativ.Inchei aceste comentarii cerindu-ți un singur lucru in calitatea pe care o am de Membru Fondator al Organizației PSD Dâmbovița,și anume:
Ia-ți miinile de pe Organizația PSD Dambovita!”

 

 

Publicitate
Loading...
Spune-ți părerea

You must be logged in to post a comment Login

Adaugă un comentariu

Evenimente

Video!CENTURA, PASARELA ŞI REFACEREA INFRASTRUCTURII ÎN CENTRUL GĂEŞTIULUI: „Am atins apogeul mandatului meu de primar!”

Articol scris de

„Dragi prieteni, astăzi, am atins apogeul mandatului meu de primar!

S-au demarat, oficial, procedurile pentru construirea centurii ocolitoare a orașului Găeşti. Acest proiect extraordinar va fi finanțat cu fonduri europene.

Deasemenea, în vara acestui an va fi reabilitată în totalitate pasarela peste calea ferată și drumul național din centrul orașului nostru. Acesta se va lărgi pe 4 benzi de la trecerea de pietoni din fața Parcului Central până la Poliție, iar de la podul peste Rastoacă(La Liber) va fi extins drumul pe 3 benzi spre Complex!

În aproape 3 luni de guvernare #PNL, s-au rezolvat foarte multe proiecte ale orașului nostru.

Pe această cale vreau să mulțumesc domnului Ministru al Transporturilor, Lucian Bode si domnului președinte al #PNL Dâmbovița, Consilier de Stat, Guran Virgil, oameni care respectă cetățenii din orașul nostru.

Vă rugăm să realizați ce ar însemna pentru orașul Găeşti ca PNL să conducă și Consiliul Județean.

Mâine vă așteaptă noi surprize plăcute!

Vă rog să priviți filmarea de astăzi din cabinetul Ministrului Transporturilor”, a declarat primarul Găeştiului, Grigore Gheorghe.

Citește articolul

Evenimente

PROIECT DE UN MILION DE EURO! 15 noi săli de clasă pentru Şcoala “Radu cel Mare”

Articol scris de

“Mâine va începe licitația pentru proiectul ,,Reabilitare și modernizare infrastructură educațională Şcoala <<Radu cel Mare>>”, proiect finanțat prin PNDL, în valoare de 1milion de euro.

Se vor costrui 15 noi săli de clasă, urmând ca toți elevii să învețe de dimineață!”, a anuntat primarul Grigore Gheorghe in urma intalnirii pe care a avut-o astazi  la Ministerul Dezvoltării cu Directorul General-Adjunct, Alexandru Soare.

 

Citește articolul