ELECTRICA, EXPLICAŢII DESPRE ÎNTRERUPERILE DE CURENT DIN GĂEŞTI: „Echipele noastre fac eforturi susţinute…”

Având în vedere solicitarea dvs. privind desele întreruperi în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor din orașul Găești, vă informăm că acestea au fost cauzate de defectarea ambelor transformatoare de putere din stația de transformare 110/20/6 kV Găești.

În această perioadă, utilizatorii rețelelor de distribuție a energiei electrice au fost preluați pe liniile electrice aeriene de medie tensiune alimentate din stațiile adiacente, linii cu o lungime foarte mare (aprox. 40 km), functionând astfel într-o schemă de alimentare cu siguranță redusă.

Ținem să precizăm că în această perioadă echipele noastre fac eforturi susținute pentru menținerea instalațiilor în funcțiune, precum și pentru înlocuirea transformatoarelor defecte din stația Găești.

Ne cerem scuze pentru disconfortul creat precizând faptul că, în cursul zilei de astăzi, 13.04.2018, se va finaliza înlocuirea unuia dintre cele două transformatoare defecte, reușind astfel alimentarea consumatorilor în condiții normale.

 Cu mulțumiri pentru colaborare,

Biroul de Presă SDEE Muntenia Nord, SDEE Târgoviște 13.04.2018

 

 

.

Articol adaugat de Mariana Ionescu

Cronica de Gaesti

MAI SUNT DOAR CÂTEVA ZILE! Noua atracţie din Ioneşti, la un pas de inaugurare! AFLĂ AICI DESPRE CE ESTE VORBA!

Se fac ultimele pregătiri pentru marea inaugurare de la Ioneşti. Clădirea arată modern, iar aprovizionarea …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *