Enescu Supermarket

Voința Ionești nu a avut zvâc la Găești! VIITORUL LUI FRITZ A FĂCUT-O ÎN ”SÂNGE”! A bătut-o cu 11-1!

viitorul gaesti

Florin Popescu, zis Fritz, a prins curaj și aripi, după ce echipa sa de fotbaliști amatori, Viitorul Găești, i-a umilit în teren pe cei de la Voința Ionești, echipă care activează în seria Onoare Vest. Aliniindu-i în primul 11 și pe sportivii transferați recent de la divizionara D Avântul Produlești, respectiv Mihai Mielușică, Ionuț Puflea și Robert Floricică, Viitorul a reușit să se impună încă din primele 10 minute de joc, marcând nu mai puțin de 4 goluri. Au înscris, pentru ai noștri, Roberto Sguroiu, Silviu Mititelu, Ionuț Vasilică și Ionuț Puflea. Finalul primei reprize a adus și majorarea scorului la 6 – 0, prin reușitele lui Viorel Ispas și Ionuț Puflea. ”Am avut în teren un Viitorul Gaesti construind faze de manual si goluri pe măsură. De mentionat ca oaspetii au marcat golul de onoare la scorul de 6-0.Repriza secunda acelasi scenariu. Un Viitorul Gaesti construind faze de manual, si goluri pe masura inscrise de catre acelasi Vasilica Ionut, Musat Marian, Puflea Ionut, Zamfir Marius. Meciul s-a încheiat cu 11-1 ”, ne-a declarat Fritz. Acesta a fost primul meci de pregătire din noul sezon, următoarele fiind programate pentru 14 februarie, cu Unirea Cobia (serie D) și 21 februarie, cu Leordeni.

Alin Coman

Cronica de Gaesti

Ies peneliştii în stradă! UITE CE MAI FAC LIBERALII DÂMBOVIŢENI, PE LÂNGĂ PARTICIPAREA LA BALUL BOBOCILOR DIN RĂCARI!

Devenit din partid mic partid minuscul, PNL Dâmboviţa încearcă să iasă în evidenţă cu un …